widget facebook
 
OK
UE
Współpraca polsko-ukraińska na rzecz rozwoju turystyki na obszarze przygranicznym.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013.

Poprawa stanu infrastruktury towarzyszącej, zagospodarowanie i dodatkowe wyposażenie zbiornika
wodnego w miejscowości Huszcza

Poprawa stanu infrastruktury towarzyszącej, wyposażenie i zagospodarowanie zbiornika wodnego w Husynnem.

Poprawa stanu infrastruktury towarzyszącej, zagospodarowanie i wyposażenie zbiornika „Dębowy Las”
w miejscowości Wołkowiany.

Poprawa stanu infrastruktury towarzyszącej, zagospodarowanie i wyposażenie zbiornika „Maczuły” w miejscowości Horodysko

Poprawa stanu infrastruktury towarzyszącej i zagospodarowanie oraz wyposażenie zbiornika wodnego w Wojsławicach

Aktualności
Z wizytą na Maczułach
2017
06
09
7 czerwca 2017 r. w Urzędzie Gminy Leśniowice Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice i Pani Monika Durko Sekretarz gościli wolontariuszy organizacji AISEC: Irme Anggesti i Mike Fung. W spotkaniu brała również udział delegacja uczniów z Publicznego Gimnazjum w Sielcu wraz z nauczycielką Panią Natalią Grela. Na spotkaniu Wójt omówił strukturę i działalność naszej gminy oraz wręczył gościom materiały promocyjne naszego regionu. Następnym punktem spotkania była wycieczka krajoznawcza nad zbiornik wodny „Maczuły”. W przewodnika wycieczki wcielił się osobiście Wójt opowiadając o genezie powstania zbiornika. Atrakcją dla uczestników była możliwość obejrzenia okolicy z wieży widokowej jak również pływanie kajakiem po zbiorniku.
Wolontariusze AISEC w gminie Leśniowice
2017
06
06
5 czerwca 2017 r. w Domu spotkań „Na pograniczu kultur” w Kumowie Plebańskim odbył się koncert powitalny wolontariuszy projektu edukacyjnego AIESEC. AIESEC to największa na świecie, niezależna organizacja prowadzona przez młodych ludzi, działająca w 122 krajach na poziomie lokalnym, narodowym i globalnym. W Polsce, od ponad 45 lat rozwija w młodych ludziach cechy liderskie poprzez praktyczne doświadczenia w wymianach międzynarodowych oraz projektach wspierających ich realizację. W naszej Gminie w ramach tego projektu gościmy troje wolontariuszy: Irma Anggesti z Indonezji oraz Mika Fung i Tommy Tong z Chin. Wolontariusze prowadzą zajęcia edukacyjne z języka angielskiego we wszystkich naszych szkołach na terenie gminy oraz spotkania dla społeczności lokalnej w Domu spotkań „Na pograniczu kultur” w Kumowie Plebańskim o godz. 18:00 w dniach 5-9.06.2017 i 12-13.06.2017 r.
Majówka pod dębem połączona z Dniem Samorządu
2017
05
29
28 maja 2017 r. w Kumowie Majorackim odbyła się Majówka pod dębem połączona z Dniem Samorządu. Organizatorami uroczystości byli: Zarząd Gminny PSL w Leśniowicach, Wójt Gminy Leśniowice oraz Samorządowy Ośrodek Kultury w Leśniowicach. Uroczystości majowe poprzedziła Msza święta odprawiona w kościele NNMP w Kumowie Plebańskim w intencji obecnych i byłych Samorządowców oraz wszystkich działaczy Ruchu Ludowego Gminy Leśniowice o Boże błogosławieństwo w służbie społeczeństwu, o mądre decyzje i sprawiedliwe rządy, a także wrażliwość na potrzeby każdego człowieka.
Dzień Matki u Super Babek
2017
05
25
24 maja 2017 r. w Domu spotkań „Na pograniczu kultur” w Kumowie Plebańskim został zorganizowany Dzień Matki. Wspólnie z nami świętowały Panie z Kumowa i okolic oraz zespół "Kumowianki" i "Sielanki". Uroczystość uświetnił kabaret przygotowany przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Sielcu pod kierownictwem Pani Ewy Stańkowskiej. Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice złożył wszystkim życzenia i przyłączył się do wspólnego świętowania. KGW "Super Babki" dzięki wsparciu Rady Wspólnoty Wsi z Kumowa Majorackiego oraz RSP z Zagrody przygotowało poczęstunek. Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólnie spędzony czas.
"Pierogowa Majówka"
2017
05
06
5 maja 2017 r. w Domu spotkań „Na pograniczu kultur” w Kumowie Plebańskim odbyła się „Pierogowa Majówka” zorganizowana przez grupę Kreatywni i Aktywni. Uczestnicy spotkania przygotowywali pierogi ze śliwkami, jagodami, truskawkami, jak również tradycyjne „ruskie”. Wykorzystując nowalijki sporządzane były sałatki i surówki autorstwa uczestników. Nie zabrakło innych ciekawych przystawek w postaci koreczków z boczku, śliwek w occie i orzechem włoskim, jak i innych przysmaków. Spotkanie miało charakter integracyjny międzypokoleniowy.
Warsztaty wykonywania kwiatów z krepiny i bibuły
2017
04
22
21 kwietnia 2017 r. w Domu spotkań „Na pograniczu kultur” w Kumowie Plebańskim Grupa „Kreatywni i Aktywni” prowadziła warsztaty wykonywania kwiatów z bibuły i krepiny. Uczestnicy doskonalili własne umiejętności
w zakresie wykonywania kwiatów takich jak : maki, mieczyki, narcyzy, hiacynty. Dodatkowym elementem dekoracyjnym bo wykonanie kompozycji i ułożenie ich w przygotowane wcześniej koszyczki z wikliny papierowej. Ukończone prace wyglądały jak świeżo zerwane z ogrodu. Z zachwyceniem cieszyły oczy wszystkich uczestników. Spotkanie jak zwykle przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze . Serdecznie zapraszamy na kolejne tego typu wydarzenie już
w maju.
Serdeczne życzenia świąteczne
2017
04
14
Wesołych Świąt Wielkanocnych !
"Jarmark Wielkanocny"
2017
04
10
W dniu 9 kwietnia 2017 r. na Hali Sportowej MOSiR w Chełmie odbył się „Jarmark Wielkanocny” zorganizowany przez redakcję Nowego Tygodnia. Było wielu wystawców w tym mieszkańcy naszej gminy grupa „Kreatywni i Aktywni”, Pani Halina Skowron oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Super Babki”, które zdobyły nagrodę za najpiękniejszy boks. Podczas Jarmarku odbyło się rozstrzygnięcie Plebiscytu Nowego Tygodnia „Samorządowiec Roku 2016”, w którym Pan Stefan Prokop zajął II miejsce w powiecie chełmskim. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów i dziękujemy za przygotowanie stoisk.
Uroczystość z okazji 30-lecia współpracy gminy Huszcza z samorządami gmin po stronie polskiej
2017
04
06
W dniu 5 kwietnia 2017 r. w Huszczy na Ukrainie odbyła się uroczystość z okazji 30-lecia współpracy gminy Huszcza z samorządami gmin po stronie polskiej. W uroczystości tej uczestniczyli przedstawiciele gmin Fajsławice, Dorohusk i Leśniowice. Naszą gminę reprezentował Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice. Podczas spotkania odbyła się konferencja w sprawie osiągnięć samorządu Huszczy, a także omówiona została współpraca gminy Huszcza z samorządami z Polski, w tym z Gminą Leśniowice. Końcowym akcentem tego wydarzenia było wspólne posadzenie drzew upamiętniających to wydarzenie.
Spotkanie studyjne Rady Miasta Piaski
2017
04
06
W dniu 5 kwietnia 2017 r. gościliśmy Radę Miasta Piaski, która zainteresowała się i chciała poznać nasze doświadczenie w zakresie budowy i realizowanych projektów zbiornika wodnego „Maczuły”. Po zwiedzaniu obiektu, odbyło się spotkanie w Domu spotkań „Na pograniczu kultur” w Kumowie Plebańskim, na którym Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice omówił wszystkie szczegóły odnośnie budowy zbiornika i infrastruktury turystycznej. Pan Michał Cholewa Burmistrz Miasta Piaski serdecznie podziękował Wójtowi i Radzie Gminy Leśniowice za przekazane informacje i doświadczenie w tym zakresie. Omówił też najważniejsze inwestycje realizowane przez Powiat. Goście mogli zapoznać się z atrakcjami turystycznymi na terenie naszej gminy, otrzymali materiały promujące nasz region, obejrzeli film promujący „Malowniczy wschód” oraz mogli spróbować przysmaków przygotowanych przez grupę „Super Babki”.
Strona została przygotowana przy pomocy finansowej Unii Europejskiej, w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013. Odpowiedzialność za jej zawartość leży wyłącznie po stronie Lokalnej Grupy Działania "Ziemi Chełmskiej" i nie może być w żadnym wypadku traktowana jako odzwierciedlenie stanowiska Unii Europejskiej.

Odwiedziło nas: 454928 osób