widget facebook
 
OK
UE
Współpraca polsko-ukraińska na rzecz rozwoju turystyki na obszarze przygranicznym.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013.

Poprawa stanu infrastruktury towarzyszącej, zagospodarowanie i dodatkowe wyposażenie zbiornika
wodnego w miejscowości Huszcza

Poprawa stanu infrastruktury towarzyszącej, wyposażenie i zagospodarowanie zbiornika wodnego w Husynnem.

Poprawa stanu infrastruktury towarzyszącej, zagospodarowanie i wyposażenie zbiornika „Dębowy Las”
w miejscowości Wołkowiany.

Poprawa stanu infrastruktury towarzyszącej, zagospodarowanie i wyposażenie zbiornika „Maczuły” w miejscowości Horodysko

Poprawa stanu infrastruktury towarzyszącej i zagospodarowanie oraz wyposażenie zbiornika wodnego w Wojsławicach

Aktualności
XXII edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Marii Konopnickiej
2019
05
17
Dnia 15 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Teresinie odbyła się XXII edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Marii Konopnickiej.
KOLEJNY SUKCES NASZYCH ZESPOŁÓW ŚPIEWACZYCH
2019
05
14
XXI Powiatowy Przegląd Zespołów Śpiewaczych, Kapel i Śpiewaków Ludowy, który odbył się 12 maja 2019 r. w Rejowcu przyniósł kolejny sukces naszym zespołom śpiewaczym. Komisja artystyczna w składzie: Andrzej Sar z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie – przewodniczący, Janina Biegalska z Lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, prof. Jan Adamowski z UMCS w Lublinie przyznała następujące nagrody naszym artystom: W kategorii śpiewacy Nagrodę I stopnia otrzymała Emilia Gryniuk z Sielca.
Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych
2019
04
18
Wesołych Świąt!
Posiedzenie członków Spółdzielni Socjalnej „Słowianka”
2019
04
05
W dniu 2 kwietnia 2019 r. w Domu spotkań „Na pograniczu kultur” w Kumowie Plebańskim odbyło się posiedzenie członków Spółdzielni Socjalnej „Słowianka”, podczas którego wybrano władze spółdzielni. Prezesem została wybrana Barbara Rybczyńska, zastępcą Anna Bądkowska. W spotkaniu udział wzięła Pani Joanna Jabłońska Wójt Gminy Leśniowice, która pogratulowała nowo wybranym władzom, życząc powodzenia w rozwijaniu działalności spółdzielni.
Podsumowanie cyklu szkoleń cyfrowych dla mieszkańców gminy Leśniowice w ramach projektu „Kompetentny użytkownik e-usług publicznych w gminie Leśniowice”
2019
03
11
W dniach 11 lutego – 7 marca 2019 r. odbywał się cykl szkoleń cyfrowych dla mieszkańców gminy Leśniowice w ramach projektu „Kompetentny użytkownik e-usług publicznych w gminie Leśniowice” realizowanego w ramach działania „Rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców gmin Polski Południowo-Wschodniej” współfinansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, Oś Priorytetowa nr 3 „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa”, Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”.
25 Regionalny Przegląd Piosenki i Przyśpiewki Ludowej
2019
02
19
W niedzielę 17 lutego 2019 w Rejowcu odbył się 25 Regionalny Przegląd Piosenki i Przyśpiewki Ludowej. Naszą Gminę reprezentowały zespoły ludowe Kumowianki i Rakołupianki. Panie w pięknych strojach prezentowały się bardzo efektownie, każdy zespół w repertuarze miał dwie piosenki. Kumowianki zaśpiewały o młodym dziewczęciu, które do roboty się nie kwapiło, oraz o rozterkach i marzeniach panny przed wydaniem. Rakołupianki natomiast śpiewały o Kubie, który traktował baby jak konie i w końcu nabrał za to batów. Druga piosenka opowiadała o kumosiach, o ich relacjach, o ploteczkach, dobrych radach i co z tego wynikło.
"Festiwal Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem"
2019
01
23
„Festiwal Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem”, który obył się 20 stycznia br. od wielu lat jest ważnym wydarzeniem kulturalnym organizowanym przez Starostwo Powiatowe we Włodawie i Włodawski Dom Kultury, a w bieżącym roku także przez Włodawskie Stowarzyszenie Kulturalne działające przy Młodzieżowym Domu Kultury we Włodawie. Festiwal ukazuje specyficzny, pograniczny repertuar pieśni oraz obyczajów bożonarodzeniowych wschodnich regionów Polski oraz sąsiadujących z nimi regionów Ukrainy i Białorusi.
Spotkanie Świąteczno-Noworoczne
2019
01
03
W dniu 28 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Rakołupach odbyło się Spotkanie Świąteczno-Noworoczne. W uroczystości udział wzięli: Pani Joanna Jabłońska Wójt Gminy Leśniowice, Pan Wiesław Wierzchoś Przewodniczący Rady Gminy Leśniowice wraz z radnymi, Ks. Grzegorz Zając Wikary Parafii Rzymskokatolickiej w Kumowie Plebańskim, Ks. Jacenty Sołtys Proboszcz Parafii Polskokatolickiej w Majdanie Leśniowskim, Pan Piotr Sawa – Zastępca Komendanta Miejskiej Policji w Chełmie, Pan Franciszek Lubaś Prezes Banku Spółdzielczego w Leśniowicach, Pani Beata Juśkiewicz Prezes Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania Ziemi Chełmskiej”, Pan Piotr Buk Komendant Gminnego Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Leśniowicach, a także sołtysi, dyrektorzy szkół, zespoły śpiewacze, zespoły muzyczne i twórcy ludowi z terenu naszej gminy oraz pracownicy urzędu gminy oraz jednostek organizacyjnych.
Serdeczne życzenia świąteczne
2018
12
23
Wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku !
Chełmski Jarmark Bożonarodzeniowy
2018
12
19
W dniu 16 grudnia 2018 r. w hali sportowej MOSiR w Chełmie odbył się Chełmski Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany przez Redakcję „Nowego Tygodnia”. Kiermasz ten ma już swoją tradycję i jest świetną okazją, by zaopatrzyć się w choinki, bombki i inne dekoracje świąteczne a także przysmaki bożonarodzeniowe. Podczas jarmarku zorganizowano liczne konkursy na potrawy i ozdoby świąteczne. Dodatkową atrakcją były występy zespołów regionalnych. Gminę Leśniowice reprezentowała grupa „Kreatywni i Aktywni” – działająca przy Domu Spotkań „Na pograniczu kultur” w Kumowie Plebańskim. Grupa przygotowała bardzo bogato zaopatrzone stoisko promujące naszą gminę, które cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród osób przybyłych na jarmark. Na stoisku znalazły się między innymi ręcznie wykonane bombki, choinki i stroiki a także domowe wypieki, swojskie wędliny oraz potrawy bożonarodzeniowe. Grupa „Kreatywni i Aktywni” została doceniona przez organizatorów i zdobyła nagrodę w kategorii „Smaki Świąt”, za przygotowane pierogów z kapustą i grzybami.
123456... »
Strona została przygotowana przy pomocy finansowej Unii Europejskiej, w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013. Odpowiedzialność za jej zawartość leży wyłącznie po stronie Lokalnej Grupy Działania "Ziemi Chełmskiej" i nie może być w żadnym wypadku traktowana jako odzwierciedlenie stanowiska Unii Europejskiej.

Odwiedziło nas: 454914 osób