widget facebook
 
OK
UE
Współpraca polsko-ukraińska na rzecz rozwoju turystyki na obszarze przygranicznym.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013.

Poprawa stanu infrastruktury towarzyszącej, zagospodarowanie i dodatkowe wyposażenie zbiornika
wodnego w miejscowości Huszcza

Poprawa stanu infrastruktury towarzyszącej, wyposażenie i zagospodarowanie zbiornika wodnego w Husynnem.

Poprawa stanu infrastruktury towarzyszącej, zagospodarowanie i wyposażenie zbiornika „Dębowy Las”
w miejscowości Wołkowiany.

Poprawa stanu infrastruktury towarzyszącej, zagospodarowanie i wyposażenie zbiornika „Maczuły” w miejscowości Horodysko

Poprawa stanu infrastruktury towarzyszącej i zagospodarowanie oraz wyposażenie zbiornika wodnego w Wojsławicach

Zbiornik wodny "Maczuły" w Horodysku

Zapraszamy nad zbiornik wodny "Maczuły" w Horodysku

 

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmów promujących projekt "Współpraca polsko-ukraińska na rzecz rozwoju turystyki na obszarze przygranicznym"

 

 


          W 2005 roku po zachodniej stronie wsi oddano do użytku Zalew wodny „Maczuły” o powierzchni 26,6 ha. Gmina przy wsparciu środków unijnych wybudowała infrastrukturę turystyczną wokół zbiornika. Przebudowano drogi dojazdowe do terenów turystycznych, wybudowano parkingi w Horodysku i Nowym Folwarku, ścieżkę rowerową z chodnikiem (część naszej trasy!), zamontowano oświetlenie. Oprócz tego przy zalewie: plaża, molo i wieża widokowa oraz miejsca odpoczynku, a także sprzęt rekreacyjny – rowery wodne i kajaki. Obiekt bardzo interesujący i godny polecenia. Grodzisko usytuowane na wschód od południowego krańca wsi Horodysko zbudowano na zachodniej krawędzi wzgórza wznoszącego się ponad 25m nad poziom rzeki Horodyska biegnącej u jego podstaw. Umocnienia obronne grodu stanowiły dwa wały ziemne. Grodzisko z Horodyska jest najlepiej rozpoznanym obiektem ochronnym z terenu powiatu chełmskiego. W wyniku prac uzyskano wiele cennych zabytków, głównie ceramikę i przedmioty metalowe. Zapewne w grodzie chroniła się ludność mieszkająca w bezpośrednim jego sąsiedztwie na wypadek niebezpieczeństwa. 

 

 

 

 

REGULAMINY

 

Strona została przygotowana przy pomocy finansowej Unii Europejskiej, w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013. Odpowiedzialność za jej zawartość leży wyłącznie po stronie Lokalnej Grupy Działania "Ziemi Chełmskiej" i nie może być w żadnym wypadku traktowana jako odzwierciedlenie stanowiska Unii Europejskiej.

Odwiedziło nas: 488662 osób