widget facebook
 
OK
UE
Współpraca polsko-ukraińska na rzecz rozwoju turystyki na obszarze przygranicznym.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013.

Poprawa stanu infrastruktury towarzyszącej, zagospodarowanie i dodatkowe wyposażenie zbiornika
wodnego w miejscowości Huszcza

Poprawa stanu infrastruktury towarzyszącej, wyposażenie i zagospodarowanie zbiornika wodnego w Husynnem.

Poprawa stanu infrastruktury towarzyszącej, zagospodarowanie i wyposażenie zbiornika „Dębowy Las”
w miejscowości Wołkowiany.

Poprawa stanu infrastruktury towarzyszącej, zagospodarowanie i wyposażenie zbiornika „Maczuły” w miejscowości Horodysko

Poprawa stanu infrastruktury towarzyszącej i zagospodarowanie oraz wyposażenie zbiornika wodnego w Wojsławicach

Aktualności
Chełmski Jarmark Bożonarodzeniowy
2018
12
19
W dniu 16 grudnia 2018 r. w hali sportowej MOSiR w Chełmie odbył się Chełmski Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany przez Redakcję „Nowego Tygodnia”. Kiermasz ten ma już swoją tradycję i jest świetną okazją, by zaopatrzyć się w choinki, bombki i inne dekoracje świąteczne a także przysmaki bożonarodzeniowe. Podczas jarmarku zorganizowano liczne konkursy na potrawy i ozdoby świąteczne. Dodatkową atrakcją były występy zespołów regionalnych. Gminę Leśniowice reprezentowała grupa „Kreatywni i Aktywni” – działająca przy Domu Spotkań „Na pograniczu kultur” w Kumowie Plebańskim. Grupa przygotowała bardzo bogato zaopatrzone stoisko promujące naszą gminę, które cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród osób przybyłych na jarmark. Na stoisku znalazły się między innymi ręcznie wykonane bombki, choinki i stroiki a także domowe wypieki, swojskie wędliny oraz potrawy bożonarodzeniowe. Grupa „Kreatywni i Aktywni” została doceniona przez organizatorów i zdobyła nagrodę w kategorii „Smaki Świąt”, za przygotowane pierogów z kapustą i grzybami.
Strona została przygotowana przy pomocy finansowej Unii Europejskiej, w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013. Odpowiedzialność za jej zawartość leży wyłącznie po stronie Lokalnej Grupy Działania "Ziemi Chełmskiej" i nie może być w żadnym wypadku traktowana jako odzwierciedlenie stanowiska Unii Europejskiej.

Odwiedziło nas: 462783 osób