widget facebook
 
OK
UE
Współpraca polsko-ukraińska na rzecz rozwoju turystyki na obszarze przygranicznym.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013.

Poprawa stanu infrastruktury towarzyszącej, zagospodarowanie i dodatkowe wyposażenie zbiornika
wodnego w miejscowości Huszcza

Poprawa stanu infrastruktury towarzyszącej, wyposażenie i zagospodarowanie zbiornika wodnego w Husynnem.

Poprawa stanu infrastruktury towarzyszącej, zagospodarowanie i wyposażenie zbiornika „Dębowy Las”
w miejscowości Wołkowiany.

Poprawa stanu infrastruktury towarzyszącej, zagospodarowanie i wyposażenie zbiornika „Maczuły” w miejscowości Horodysko

Poprawa stanu infrastruktury towarzyszącej i zagospodarowanie oraz wyposażenie zbiornika wodnego w Wojsławicach

Aktualności
Sielanki docenione przez powiat
2019
06
06
Zespół Śpiewaczy „Sielanki” z Sielca w dniu 5 czerwca br. został wyróżniony przez Starostę Chełmskiego Pana Piotra Deniszczuka, za podejmowanie wysiłku na rzecz rozwoju, kultywowania obrzędów i tradycji życia kulturalnego ziemi chełmskiej. Starosta wyraził słowa uznania za szerzenie działalności artystycznej oraz serdecznie podziękował za popularyzację, promocję oraz ukazanie folkloru, jego zróżnicowania bogactwa i piękna.
Mamy Laureatki Nagrody im. Oskara Kolberga!
2019
05
31
30 maja 2019 roku na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta Gala 44. edycji Nagrody im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej", przyznawana raz w roku przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nagroda przyznawana jest w sześciu kategoriach: w dziedzinie twórczości artystycznej indywidualnej (sztuk plastycznych, literatury ludowej, muzyki instrumentalnej, śpiewu, tańca), kapel i zespołów folklorystycznych oraz w dziedzinie działalności badawczej, dokumentacyjnej, animacji i upowszechniania kultury ludowej. Wręczane są również wyróżnienia honorowe dla instytucji i organizacji szczególnie zasłużonych dla rozwoju i popularyzacji polskiej sztuki ludowej i folkloru. W tegorocznej edycji do nagrody zostało nominowanych 13 przedstawicieli środowiska kultury ludowej, w tym nasz Zespół Śpiewaczy „Sielanki” z Sielca. Wraz z zespołem w gali uczestniczyła Pani Joanna Jabłońska Wójt Gminy Leśniowice wraz z przedstawicielami urzędu.
Wojewódzki Finał Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Lublinie
2019
05
28
26 maja 2019 r. w Muzeum Wsi Lubelskiej odbył się Wojewódzki Finał Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych, którego organizatorem jest Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. W wyniku Wojewódzkiego Przeglądu najlepsze kapele, zespoły śpiewacze i soliści zostali zakwalifikowani na 53. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym do konkursu lub do udziału w koncertach towarzyszących oraz/lub do 53. Festiwalu Folkloru Polskiego „Sabałowe Bajania” w Bukowinie Tatrzańskiej. Podczas Wojewódzkiego przeglądu powiat chełmski reprezentował między innymi nasz Zespół Śpiewaczy „Rakołupianki” z Rakołup. Zespół swoim śpiewem zachwycił komisję konkursową i został zakwalifikowany do Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym, który odbędzie się w dniach 28 – 30 czerwca br. Składamy serdeczne gratulacje „Rakołupiankom” i życzymy powodzenia na festiwalu w Kazimierzu Dolnym.
XXII edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Marii Konopnickiej
2019
05
17
Dnia 15 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Teresinie odbyła się XXII edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Marii Konopnickiej.
KOLEJNY SUKCES NASZYCH ZESPOŁÓW ŚPIEWACZYCH
2019
05
14
XXI Powiatowy Przegląd Zespołów Śpiewaczych, Kapel i Śpiewaków Ludowy, który odbył się 12 maja 2019 r. w Rejowcu przyniósł kolejny sukces naszym zespołom śpiewaczym. Komisja artystyczna w składzie: Andrzej Sar z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie – przewodniczący, Janina Biegalska z Lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, prof. Jan Adamowski z UMCS w Lublinie przyznała następujące nagrody naszym artystom: W kategorii śpiewacy Nagrodę I stopnia otrzymała Emilia Gryniuk z Sielca.
Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych
2019
04
18
Wesołych Świąt!
Posiedzenie członków Spółdzielni Socjalnej „Słowianka”
2019
04
05
W dniu 2 kwietnia 2019 r. w Domu spotkań „Na pograniczu kultur” w Kumowie Plebańskim odbyło się posiedzenie członków Spółdzielni Socjalnej „Słowianka”, podczas którego wybrano władze spółdzielni. Prezesem została wybrana Barbara Rybczyńska, zastępcą Anna Bądkowska. W spotkaniu udział wzięła Pani Joanna Jabłońska Wójt Gminy Leśniowice, która pogratulowała nowo wybranym władzom, życząc powodzenia w rozwijaniu działalności spółdzielni.
Podsumowanie cyklu szkoleń cyfrowych dla mieszkańców gminy Leśniowice w ramach projektu „Kompetentny użytkownik e-usług publicznych w gminie Leśniowice”
2019
03
11
W dniach 11 lutego – 7 marca 2019 r. odbywał się cykl szkoleń cyfrowych dla mieszkańców gminy Leśniowice w ramach projektu „Kompetentny użytkownik e-usług publicznych w gminie Leśniowice” realizowanego w ramach działania „Rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców gmin Polski Południowo-Wschodniej” współfinansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, Oś Priorytetowa nr 3 „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa”, Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”.
25 Regionalny Przegląd Piosenki i Przyśpiewki Ludowej
2019
02
19
W niedzielę 17 lutego 2019 w Rejowcu odbył się 25 Regionalny Przegląd Piosenki i Przyśpiewki Ludowej. Naszą Gminę reprezentowały zespoły ludowe Kumowianki i Rakołupianki. Panie w pięknych strojach prezentowały się bardzo efektownie, każdy zespół w repertuarze miał dwie piosenki. Kumowianki zaśpiewały o młodym dziewczęciu, które do roboty się nie kwapiło, oraz o rozterkach i marzeniach panny przed wydaniem. Rakołupianki natomiast śpiewały o Kubie, który traktował baby jak konie i w końcu nabrał za to batów. Druga piosenka opowiadała o kumosiach, o ich relacjach, o ploteczkach, dobrych radach i co z tego wynikło.
"Festiwal Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem"
2019
01
23
„Festiwal Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem”, który obył się 20 stycznia br. od wielu lat jest ważnym wydarzeniem kulturalnym organizowanym przez Starostwo Powiatowe we Włodawie i Włodawski Dom Kultury, a w bieżącym roku także przez Włodawskie Stowarzyszenie Kulturalne działające przy Młodzieżowym Domu Kultury we Włodawie. Festiwal ukazuje specyficzny, pograniczny repertuar pieśni oraz obyczajów bożonarodzeniowych wschodnich regionów Polski oraz sąsiadujących z nimi regionów Ukrainy i Białorusi.
123456... »
Strona została przygotowana przy pomocy finansowej Unii Europejskiej, w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013. Odpowiedzialność za jej zawartość leży wyłącznie po stronie Lokalnej Grupy Działania "Ziemi Chełmskiej" i nie może być w żadnym wypadku traktowana jako odzwierciedlenie stanowiska Unii Europejskiej.

Odwiedziło nas: 462734 osób